Biuro Usług Księgowych Małgorzata Tyska

Telefon Interwencyjny MF

 

Od wczoraj, tj. od 15 maja 2015 r., w Izbie Skarbowej w Zielonej Górze został wdrożony pilotażowy program Krajowego Telefonu Interwencyjnego Administracji Podatkowej (KTI AP). W zamyśle MF ma pełnić funkcję nowego kanału informacyjnego umożliwiającego podatnikom przekazywanie opini i informacji zarówno na temat naruszeń przepisów prawa podatkowego, jak i funkcjonowanowania samej Administracji Podatkowej i jest jednym z narzędzi mających na celu wsparcie procesu ujednolicania standardów pracy oraz większej transparentności działań Administracji Podatkowej. 

 

Numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego oraz adres poczty elektronicznej są jednolite w skali całego kraju:

Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej czynny jest w dni robocze od godz. 7:00 do 17:00, a połączenia są bezpłatne. 
Zarówno telefon interwencyjny jak i adres e-mail umożliwiają całkowicie anonimowe przekazanie informacji.

Informacje te przyjmowane przez Izbę Skarbową w Zielonej Górze będą następnie przekazywane, za pośrednictwem Ministerstwa Finansów, do jednostek właściwych do podjęcia działań.

MF oczekuje, że otrzymane informacje pozwolą na usprawnienie nadzoru nad postępowaniami prowadzonymi przez Administrację Podatkową i pomogą w ich koordynacji oraz wpłyną na poprawę jakości jej funkcjonowania. 

 

Małgorzata Tyska